Reyhan Kaya Aslaner

Reyhan Kaya Aslaner Hanım’la ilk tanıştığımızda, istekleri için harekete geçemediğinden ve kendinde, yapmak istediklerini yapacak enerjiyi bulamadığından yakınıyordu. 100 GÜN’e başlayalı henüz 14 GÜN olmuşken şunları yazmış:

Reyhan Kaya Aslaner 
“Hâlâ çalışasım var bırakamıyorum. Anlamlandırabildiğim engüzel mutluluklardan bir tanesi de bu olsa gerek. Teşekkürler Semih Uçar.”

100 GÜNLÜK yolculuğunun 30. GÜNÜNDE yazdığı bu mektubu dapaylaşmadan duramazdım:

“Semih Bey merhabalar.

Bugün takvimimde tam 30. çarpımı attım. Yani sizinle buyolculuğa çıkalı tam 30 gün olmuş. Nasıl bu kadar hızlı geçti, anlamadım.Sanırım, günlerimin daha anlamlı daha dolu daha verimli geçmesinden kaynaklandıbu…

Daha anlamlı, diyorum, çünkü yıllardır yapmayı düşündüğüm hayallerim,hedeflerim var benim. Ve hep bir yerlerde beni bekleyen yarım bıraktığımişlerim…

Son günlerde yapmak isteyip de yapamadığım şeyler beni okadar bunaltmıştı ki kendime güvenimi yitirmeye başlamıştım. İşte, tam osıralarda internette boş boş gezinirken sizin 100 GÜNDE BİR DİL ÖĞREN yazınızıokudum tesadüfen. (Tesadüf olduğuna sizin gibi ben de inanmıyorum.) O kadarakıcı, anlaşılır ve güzeldi ki çok etkilendim ve birkaç gün düşündüm. Ben Semihbeyle tanışmalıyım, dedim.

Bu çıkmazdan kurtulmak için bana yardımcı olabilecek tekinsan o an sizdiniz…

Sadece 30 gün olmasına rağmen şimdi, inanın, taşlar yerineoturmaya başladı. 2018’e çok az bir zaman kala artık kendimden son derece eminbir şekilde söyleyebiliyorum ki, 2018 benim için birçok hedefimi gerçekleştireceğim,hayallerime kavuşacağım bir yıl olacak.

Bunu nereden biliyorum?

Çünkü Semih bey gerçekten mükemmel bir insan ve buyolculukta hep yanımda olduğunu hissediyorum. Gücüme güç katıyor ve kaybettiğimgüvenimi yavaş yavaş tekrar kazandığımı hissediyorum. Bu da tabii ki beniinanılmaz mutlu ediyor.”


Zeynep İlhan

"Konuşmadaki özgüven sorunumu aşmamdaki desteğiniz için teşekkür ederim."

Ayşegül Yılmaz Günay

"Sesindeki o hiç eksilmeyen pozitif tını ile enerjim düşükken ya da moralim bozukken beni hep desteklemesi sayesinde çok daha rahat atlattım bu süreci. Hayat tecrübeleri, tanıştığı sayısız insandan öğrendikleri ve kendi muazzam pozitif kişiliğiyle de birleşince ortaya sizi sıfırdan hiç ummadığınız bir konuşma seviyesine ulaştıran biri çıkıyor ortaya."

Çok Teşekkür Ederim

"Sizi sosyal medya aracılığıyla tanıdım. İyi ki tanımışım. Dil öğrenme korkusunu yendim."

Ekin Kuzukıran

"Sabahın erken saatlerinde bile büyük bir enerji ile telefonu açmanız bana her seferinde, sizinle çalışmanın ne kadar doğru bir tercih olduğunu hatırlattı."

Sami Terzi

"Evet, karşımda bir süper kahraman yoktu. Ekranda sihirli değneğini sallamıyordu. Senelerce denediği, çoğu başarısızlıkla neticelenen metodlardan bahsediyor, ben yeterince vakit kaybettim, sizin de aynı yolu yürümenizi istemiyorum diyordu."

Tuğba Akbey İnan

"Bu süreçte öğrenmem gereken konuların hatırlatıcısı ve anlatıcı olan, cümleleriyle, dildeki koçluk kısmının aslında ne kadar kıymetli olduğunu gösteren Semih Bey’e çok teşekkür ederim. Çok güzel geçen 100 gündü :)"

Dilnur Seda Engin

"Sizinle çalışmak çok keyifliydi gerçekten. Hayata bakış açımı değiştirdiniz. Nezaketiniz ve sabrınız için de ayrıca teşekkür ediyorum."

Uğur Çakmak

"Semih Bey size İngilizce öğrenmenin püf noktasını göstermiyor. Sizin elinize bir maymuncuk veriyor ki bu maymuncukla siz hangi konuda ne başarmak istiyorsanız onun kapısını açabiliyorsunuz. Ben mesela başka bir programlama dili öğrenmek istiyordum. Bu isteğimin üstünden 6 ay geçmişti ve ben hâlâ aynı yerdeydim, sadece istiyordum. Semih Bey ile çalışmamızın 3. haftasında o "maymuncuğu" kullandım ve çok kısa sürede ilerlerdim."

Büşra Duman

"İngilizce benim gözümde öteden beri çok zor bir şeydi. Hatta kimi zaman bu konuda psikolojik çöküntüler yaşıyordum. Ta ki Semih Hocamla İngilizce çalışmalarının yanında, Dil Koçu olarak psikolojik desteğini alıncaya kadar."

Menekşe Yungul

"Çünkü o, öğrenmenin ve öğretmenin ruhunu çözmüş bir öğretmen."

Metin Yiğit

Genelde bir şeye heves ettiğim zaman iyice araştırırım. Doğru kişiyi bulmak için uzun süre sorar, soruştururum. Semih Beye de bu araştırmalarım sonucunda ulaştım.

Bülent Demirdamar

Dokunduğu insanları sarsıyor, kendilerine güvenlerini kazandırıyor, yıllarca olmayacağına inandırıldıkları şeylerin nasıl olacağını önlerine seriyor.

Mustafa Eroğlu

Bir Başarı Hikâyesi Daha

Çiğdem Zeytin

"Bu programı bitirmiş her insan sadece bir dil öğrenmekle kalmıyor, bugüne kadar geliştirdiği inançları yıkabilmenin gücüyle başka bir insana dönüşüyor olmalı."

Ayşe Doğa Özdem

"Semih Uçar, size çalışma yöntemi öğretiyor, disiplinin nasıl kurulacağını öğretiyor, öğrenmeyi öğretiyor. Teşekkür ederim sevgili Semih Uçar hayatıma bu keyfi katmama verdiğiniz destek ve emek için."

Burcu Gündoğdu 2

"İyi ki kursa gitmemişim, Hocam ve iyi ki sizle Almanca öğrenmişim."

"Hocam merhaba."

"Hocam merhaba. Bugünkü sunum süper geçti, bilgi vermek istedim :) Teşekkürler dünkü çalışma için :)"

Zelal İpekeşen

"Sizle beraber dil öğrenmek çok keyifli ve kolay. Dil öğrenme konusundaki önyargılarımı yıkmama yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Umarım beraber başka diller de öğreniriz"