NİSAN 2022 DÖNEMİ İNGİLİZCE VE ALMANCA DERSLERİM BAŞLIYOR

Hoşgeldiniz, 

Semih Uçar ben.

Bu sayfada, derslerime ve kayıt sürecine dair aklınıza gelebilecek bütün soruların ayrıntılı cevabını bulacaksınız. 

Bunun için, aşağıdaki EN SIK SORULAN SORULAR maddelerine tıklayarak ilgili sorunun cevabına ulaşabilirsiniz. Eğer hızlıca daha genel bilgi almak istiyorsanız da, EN SIK SORULAN SORULAR maddelerinin altında yer alan hızlı cevaplara göz atabilirsiniz.


EN SIK SORULAN SORULARA 

- AYRINTILI CEVAPLAR -

1) BEN KİMİM VE NEDEN DERS VERİYORUM? NEDEN BENİMLE DİL ÖĞRENMELİSİNİZ?

2) CANLI DERSLERİMİZ NE ZAMAN BAŞLIYOR? NE KADAR SÜRÜYOR? NELERİ İÇERİYOR?

3) CANLI DERSLERİMİZ HAFTANIN HANGİ GÜNLERİ VE HANGİ SAATLERDE OLACAK?

4) CANLI DERSLERİN KAYITLARI VE VİDEO DERSLERİ SINIRLI SÜREYLE Mİ YOKSA ÖMÜR BOYU MU KULLANABİLİYORSUNUZ?

5) HANGİ SEVİYELERE DERS VERİYORUM? (KUR KUR SEVİYE TARİFLERİ, KUR İÇERİĞİ, KUR HEDEFİ)

6) GRUPLARIMIZ KAÇ KİŞİDEN OLUŞUYOR?

7) KURLARIMIZIN ÜCRETİ NE KADAR?

8) DERSLERİMİZİ NASIL VE HANGİ UYGULAMAYLA YAPIYORUZ?

9) DERSLERİM ÇOCUKLARA UYGUN MU? DERSLERİME KATILMAK İÇİN YAŞ LİMİTİ NEDİR?

10) MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ- BANKA HESAP BİLGİLERİ


Ön Bilgilendirme Formu ile Mesafeli Satış Sözleşmesini okumak ve doldurmak için tıklayınız.

Başlamadan Önce:

- İngilizce ve Almanca yeni dönemimizin Canlı Dersleri 9 NİSAN 2022 günü başladı. Fakat bütün derslerin kaydını ilettiğim için hiçbir şekilde ders kaçırma olmuyor bizde. O yüzden, programıma dilediğiniz zaman rahatlıkla katılabilirsiniz.


Eğer aşağıdaki bilgileri okuduktan sonra geçen yıllar içinde dünyanın dört bir tarafından, her yaştan, meslekten ve birikimden sayısız insanın yaptığı gibi derslerime katılmak ve benim rehberliğimde dil öğrenmek veya dilinizi geliştirmek istiyorsanız:


a) Birinci adım olarak aşağıdaki linkte yer alan Ön Bilgilendirme Formu'nu, ardından Mesafeli Satış Sözleşmesi'ni ve sonda da KVKK Aydınlatma Metni'ni okuyup onaylamanızı rica ediyorum.


b) Sözleşmemizi doldurduktan sonra, sözleşmenin 3.5. maddesinde yer alan hesabımıza katılım ücretimizi yatırmanızla birlikte kaydınız tamamlanıyorArtık sizin yapmanız gereken bir şey kalmadı. Bu son adım sonrasında, sözleşmemize girdiğiniz e-mail adresinize sistemimize giriş linkinizi içeren bir e-mail ileteceğim ve dil yolculuğumuza başlamış olacağız.


(Katılım ücretimizi Avrupa ülkelerinden yatırmak isteyen öğrencilerim, havale ücreti vermemek ve işlemlerini kolaylaştırmak için semihucaryazar@gmail.com adresinden benimle iletişime geçebilirler.)


Ön Bilgilendirme Formu ile Mesafeli Satış Sözleşmesini okumak ve doldurmak için tıklayınız.EN SIK SORULAN SORULARA 

- HIZLI CEVAPLAR -


Yukarıda EN SIK SORULAN SORULAR başlığı altında gördüğünüz bütün soruların cevabını ayrıntılı bir şekilde bulacaksınız. Fakat bütün maddeleri ayrıntılı bir şekilde okumak istemeyenler için hemen aşağıda İÇERİK, SEVİYE, ÜCRET, HESAP BİLGİLERİ ve KAYIT AYRINTILARINA dair en sık sorulan soruların kısa cevabını sunuyorum:

A) İÇERİK bilgileri: Bir dönemde benden konuşma, okuma ve işitme becerilerinizi olabilecek en kısa sürede en hızlı şekilde geliştirmeniz için tam 200'e yakın Canlı Ders + Video Ders alıyorsunuz. Bu dersleri, yabancı dillerde 12 senesi yurtdışında geçmiş 16 senelik profesyonel geçmişim ve üst düzeyde öğrendiğim 12 dilin verdiği tecrübeyle oluşturdum:

1) CANLI DERSLERİMİZ: Bu derslerde bana istediğiniz her şeyi sorabiliyorsunuz. Size, seviyenize uygun, olmazsa olmaz gramer özelliklerini, doğru okuyup çeviri yapmayı, doğru telaffuz çalışmayı ve etkili konuşma çalışmaları yapmayı öğretiyorum. (60 dakikalık toplam 24 ders);

2) VİDEO DERSLERİMİZ:

a) Dinleme, Okuma, Konuşma ve Yazma becerilerinizi geliştirmeye yönelik ders paketi (60 ders);


b) Telaffuz geliştirme dersleri paketi (12 ders);


c) Seviyenize göre kelime ve cümle dağarcığınızı binlerce yeni kelimeyle geliştirme paketi (kura göre değişen şekilde 30 ila 50 ders);


d) Boş yere vakit kaybetmeden daha etkili bir şekilde dil öğrenmenizi sağlayacak Dil Koçluğu seansları paketi (20+ ders);


e) Bir dünya klâsiğini (seviyemize uygun bir şekilde) okuyup dinlettiğim, size anlata anlata çevirdiğim BİR KLASİK OKUYORUZ dersleri paketi (40 ders);


f) Öğrencilerime özel Telegram kanalımız aracılığıyla dil öğrenme materyali paylaşımı ve önerisi;


g) Öğrencilerime özel yazılar, teknikler, paylaşımlar.
B) GÜN VE SAAT bilgileri: Canlı derslerimizi RAMAZAN AYI BOYUNCA hafta sonu gündüz saatlerinde, RAMAZAN SONRASINDA ise hafta içi akşam saatlerinde yapıyoruz. Gün ve saat ayrıntıları 3. maddede.


C) SEVİYE bilgileri: ayrıntılı olarak 5. maddede. (Hemen her zaman yanlış sonuçlar verdiği için başlangıçta HERHANGİ BİR SEVİYE TESTİ YAPMIYORUM. Bunun yerine, çok daha etkili bir seviye belirleme yöntemi olan şu sistemi uyguluyorum: 5. maddede genel seviye tarifleri bulacaksınız. Bunlardan size en uygun olanını seçiyorsunuz. Fakat başta seçtiğiniz seviyeye hiçbir şekilde mahkûm değilsiniz. Öğrencilerime eğer isterlerse derslerimiz başladıktan sonra da kurlar arasında geçiş imkânı sunuyorum. Lütfen, seviye konusunda hiçbir şekilde endişe etmeyin. Geçen dönemlerde bu şekilde doğru seviye belirleme oranımız yüzde 95'i aştı. Geri kalan öğrencilerim ise istedikleri anda kur değiştirdiler.


Fakat İngilizce kurlarımızda yaklaşık olarak şu seviyelerde başlayıp şu seviyelere ulaşıyoruz:

İngilizce 1. Kur: A1-A2

İngilizce 2. Kur: B1-B2

İngilizce 3. Kur: B2-C1 ve üstü


D) ÜCRET bilgileri: 7. maddede. (Bir Kur ücretimiz: 2750 lira; İki Kur birden alırsanız kampanyalı ücretimiz: 5000 lira; Üç Kur birden alırsanız kampanyalı ücretimiz: 6400 Lira).


E) HESAP bilgileri: 10. maddede. (Çok istememe rağmen, yüzde 60'ı aşan vergi, kesinti ve giderlerden ötürü kredi kartı imkânı sunamıyorum. Ödemelerimiz tek ödemede banka havalesi yoluyla yapılıyor. Bu yüzden de, ücretlerimizi olabilecek en alt sınırda tutuyorum.)


F) Kaydınız SÖZLEŞMEMİZİ DOLDURDUKTAN SONRA DEĞİL, ücreti yatırdıktan sonra tamamlanıyor. Sözleşmemizi doldurduktan sonra bana haber vermenize veya benden cevap beklemenize gerek yok. Ücreti yatırdığınızı görünce ben size katılım linkinizi ve e-makbuzunuzu e-mail yoluyla iletiyorum. Bu şekilde kaydınız tamamlanıyor. 


G) ÜCRETİ YATIRDIKTAN SONRA otomatik bir cevap almıyorsunuz. E-makbuzunuzu elle oluşturup, Sözleşme'ye girdiğiniz e-mail adresine elle iletiyorum. Bu e-maili de hemen her zaman aynı gün, çok seyrek olarak da ücreti yatırdıktan sonraki gün alıyorsunuz.
 
                       

 

 


Sevim Hanım

"İçinde dil öğrenmeye dair en ufak bir isteği olan herkese sizi tavsiye ediyorum. Çünkü bu ufacık isteği nasıl büyütüp büyük bir amaç haline getirdiğinizi bizzat yaşayarak gördüm. Bana dil öğrenme konusunda her zaman benden çok güvendiniz. Bu benim için çok değerliydi. Siz gerçekten iyi bir öğretmensiniz. Umarım başka bir dil yolculuğunda yollarımız tekrar kesişir."

İnsanların Aklına İlk Gelen Kişi Olmak

Geçen hafta GAP gezisine çıkmış öğrencimle konuşurken, "Geziniz nasıl geçti?" dedim. "İyi," dedi. "Mardin'e gittik, Urfa'ya gittik. Sonra Göbekli Tepe'ye gittik." Göbekli Tepe deyince durdu ve sordu: "Göbekli Tepe'yi biliyor musunuz?"