Ekin Kuzukıran

"Sabahın erken saatlerinde bile büyük bir enerji ile telefonu açmanız bana her seferinde, sizinle çalışmanın ne kadar doğru bir tercih olduğunu hatırlattı."

Dil öğrenmeye dair konuşurken işin çoğunlukla teknik kısımlarından bahsediliyor. Yabancı dil sayfalarının yüzde 99'unda, sanki elde zaten binlerce kaynak yokmuş gibi sürekli o aynı İngilizce kelimeler ve deyimler paylaşılıyor.

Buna karşın, (bu söylediğim size başta garip gelebilir ama) bir Dil Öğretmeni ve Dil Koçu olarak benim öncelikli hedefim, benimle çalışan insanların benimle çalıştıkları sürede kendilerini iyi hissetmeleri. Çünkü beni ve benimle birlikte yürümeyi severlerse dil öğrenme işini de seveceklerini biliyorum. Bu şekilde, üstlerinde bana karşı güzel bir sorumluluk duygusu oluşacağını, bu yüzden de, dil öğrenme basamaklarını daha rahat tırmanacaklarını biliyorum. Bu nedenle, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda başladığı keman eğitimini Finlandiya'da çok değerli bir Hoca ile sürdüren çok sevdiğim öğrencim Ekin Kuzukıran'ın, bana dair yazısında her şeyden önce işin psikolojik boyutlarına gönderme yapmış olması beni inanılmaz mutlu etti. Ekin ile çalışmaya başladığımızda karşımda, konuşurken hata yapmaktan çekinen birisi vardı. Zaman içinde İngilizce ile o kadar güzel bir bağ kurdu ki artık hem konuşmakta zorlanmıyor hem de çok sağlam, doğru ve anlaşılır cümlelerle konuşuyor:

"Semih Bey, öncelikle bu yolculukta bana hem dil hem de insani anlamda kattığınız her şey için çok teşekkür ederim. Bambaşka bir ülkeye yerleşmişken en büyük korkum olan iletişim, sizin sayenizde bir keyif haline geldi. Sabahın erken saatlerinde bile büyük bir enerji ile telefonu açmanız bana her seferinde, sizinle çalışmanın ne kadar doğru bir tercih olduğunu hatırlattı. Bununla birlikte, bu süreç içinde, her zaman geliştirmeye çalıştığım öz disiplinim de bambaşka bir boyut kazandı. Sizinle tanışma fırsatına erişebildiğim için çok mutluyum. Kattığınız her şey için çok teşekkür ederim. Sevgiler..."

Zeynep İlhan

"Konuşmadaki özgüven sorunumu aşmamdaki desteğiniz için teşekkür ederim."

Ayşegül Yılmaz Günay

"Sesindeki o hiç eksilmeyen pozitif tını ile enerjim düşükken ya da moralim bozukken beni hep desteklemesi sayesinde çok daha rahat atlattım bu süreci. Hayat tecrübeleri, tanıştığı sayısız insandan öğrendikleri ve kendi muazzam pozitif kişiliğiyle de birleşince ortaya sizi sıfırdan hiç ummadığınız bir konuşma seviyesine ulaştıran biri çıkıyor ortaya."

Çok Teşekkür Ederim

"Sizi sosyal medya aracılığıyla tanıdım. İyi ki tanımışım. Dil öğrenme korkusunu yendim."

Sami Terzi

"Evet, karşımda bir süper kahraman yoktu. Ekranda sihirli değneğini sallamıyordu. Senelerce denediği, çoğu başarısızlıkla neticelenen metodlardan bahsediyor, ben yeterince vakit kaybettim, sizin de aynı yolu yürümenizi istemiyorum diyordu."

Tuğba Akbey İnan

"Bu süreçte öğrenmem gereken konuların hatırlatıcısı ve anlatıcı olan, cümleleriyle, dildeki koçluk kısmının aslında ne kadar kıymetli olduğunu gösteren Semih Bey’e çok teşekkür ederim. Çok güzel geçen 100 gündü :)"

Dilnur Seda Engin

"Sizinle çalışmak çok keyifliydi gerçekten. Hayata bakış açımı değiştirdiniz. Nezaketiniz ve sabrınız için de ayrıca teşekkür ediyorum."

Uğur Çakmak

"Semih Bey size İngilizce öğrenmenin püf noktasını göstermiyor. Sizin elinize bir maymuncuk veriyor ki bu maymuncukla siz hangi konuda ne başarmak istiyorsanız onun kapısını açabiliyorsunuz. Ben mesela başka bir programlama dili öğrenmek istiyordum. Bu isteğimin üstünden 6 ay geçmişti ve ben hâlâ aynı yerdeydim, sadece istiyordum. Semih Bey ile çalışmamızın 3. haftasında o "maymuncuğu" kullandım ve çok kısa sürede ilerlerdim."

Büşra Duman

"İngilizce benim gözümde öteden beri çok zor bir şeydi. Hatta kimi zaman bu konuda psikolojik çöküntüler yaşıyordum. Ta ki Semih Hocamla İngilizce çalışmalarının yanında, Dil Koçu olarak psikolojik desteğini alıncaya kadar."

Menekşe Yungul

"Çünkü o, öğrenmenin ve öğretmenin ruhunu çözmüş bir öğretmen."

Metin Yiğit

Genelde bir şeye heves ettiğim zaman iyice araştırırım. Doğru kişiyi bulmak için uzun süre sorar, soruştururum. Semih Beye de bu araştırmalarım sonucunda ulaştım.

Bülent Demirdamar

Dokunduğu insanları sarsıyor, kendilerine güvenlerini kazandırıyor, yıllarca olmayacağına inandırıldıkları şeylerin nasıl olacağını önlerine seriyor.

Mustafa Eroğlu

Bir Başarı Hikâyesi Daha

Çiğdem Zeytin

"Bu programı bitirmiş her insan sadece bir dil öğrenmekle kalmıyor, bugüne kadar geliştirdiği inançları yıkabilmenin gücüyle başka bir insana dönüşüyor olmalı."

Ayşe Doğa Özdem

"Semih Uçar, size çalışma yöntemi öğretiyor, disiplinin nasıl kurulacağını öğretiyor, öğrenmeyi öğretiyor. Teşekkür ederim sevgili Semih Uçar hayatıma bu keyfi katmama verdiğiniz destek ve emek için."

Burcu Gündoğdu 2

"İyi ki kursa gitmemişim, Hocam ve iyi ki sizle Almanca öğrenmişim."

"Hocam merhaba."

"Hocam merhaba. Bugünkü sunum süper geçti, bilgi vermek istedim :) Teşekkürler dünkü çalışma için :)"

Zelal İpekeşen

"Sizle beraber dil öğrenmek çok keyifli ve kolay. Dil öğrenme konusundaki önyargılarımı yıkmama yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Umarım beraber başka diller de öğreniriz"

Serpil Karadoğan Özata

Şu An Başlangıç Üstü Seviyedeyseniz Siz de Benimle Sadece 10 Saat İçinde İngilizce Hemen Her Kitabı Okuyabilir Hale Gelebilirsiniz!