Dil Öğretmeni ve Dil Koçu Semih Uçar İçin Ne Dediler?

Semih Uçar hakkında yüzlerce öğrenci yorumuna @semihucardilkocu Instagram sayfasındaki Öne Çıkanlar sekmelerinde ulaşabilirsiniz.

Semih Uçar hakkında yüzlerce güncel öğrenci yorumuna @semihucardilkocu Instagram sayfasındaki Öne Çıkanlar sekmelerinde ulaşabilirsiniz.
https://www.instagram.com/semihucardilkocu/

 • Tolunay Ersoy

  100 GÜNDE BİR DİL ÖĞREN kapsamında henüz 45 GÜN ÖNCE Dil Koçluğunu yapmaya başladığım çok değerli Tolunay Ersoy Hanım diyor ki:

 • Serap Hanım

  100 GÜNDE BİR DİL ÖĞREN kapsamında sıfırdan İngilizce öğrenen, biri 16 yaşında iki kız annesi çok değerli Serap Hanım, 100 GÜNLÜK yolculuğu sonunda şunları yazmış:

 • Bilge Özel

  (Görme engelli) müzik öğretmeni Bilge Özel‘in 100 GÜNDE BİR DİL ÖĞREN tecrübesini okumak için aşağıdaki yazıyı okumanızı istiyorum:

 • Gizem Gökçe

  Gizem Gökçe Hanım, 100 GÜNDE BİR DİL ÖĞREN kapsamında SIFIRDAN İtalyanca öğrenmeye başladı.

 • Reyhan Kaya Aslaner

  Reyhan Kaya Aslaner Hanım’la ilk tanıştığımızda, istekleri için harekete geçemediğinden ve kendinde, yapmak istediklerini yapacak enerjiyi bulamadığından yakınıyordu. 100 GÜN’e başlayalı henüz 14 GÜN olmuşken şunları yazmış:

 • Emine Bağcı

  100 GÜNCÜ Emine Bağcı Hanım diyor ki: “Sevgili Semih Uçar’la 100 GÜNDE BİR DİL ÖĞREN kapsamında Fransızca öğrenmeye başladım ve bununla birlikte aralarına dahil olduğum çok güzel bir 100 GÜN’cü ekip var. Hem dil öğreniyor hem de tecrübelerimiz aktarıyoruz birbirimize.

 • Özkan Boz

  Bir başka 100 GÜNCÜ Özkan Boz Bey diyor ki:

 • Gamze Hatay

 • Sevda Birinci

  Sevda Birinci Hanım, 100 GÜN’e başladığının 7. GÜNÜ şu anlamlı satırları yazmış:

 • Fatma Alan

  Birbirinden çok farklı hayatlara sahip birçok insanı dil öğrenmeye teşvik ediyor olmam benim için o kadar mutluluk verici bir şey ki.

 • Serpil Karadoğan Özata

  Şu An Başlangıç Üstü Seviyedeyseniz Siz de Benimle Sadece 10 Saat İçinde İngilizce Hemen Her Kitabı Okuyabilir Hale Gelebilirsiniz!

 • Zelal İpekeşen

  "Sizle beraber dil öğrenmek çok keyifli ve kolay. Dil öğrenme konusundaki önyargılarımı yıkmama yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Umarım beraber başka diller de öğreniriz"

 • "Hocam merhaba."

  "Hocam merhaba. Bugünkü sunum süper geçti, bilgi vermek istedim :) Teşekkürler dünkü çalışma için :)"

 • Burcu Gündoğdu 2

  "İyi ki kursa gitmemişim, Hocam ve iyi ki sizle Almanca öğrenmişim."

 • Burcu Gündoğdu

 • Ayşe Doğa Özdem

  "Semih Uçar, size çalışma yöntemi öğretiyor, disiplinin nasıl kurulacağını öğretiyor, öğrenmeyi öğretiyor. Teşekkür ederim sevgili Semih Uçar hayatıma bu keyfi katmama verdiğiniz destek ve emek için."

 • Enes Akgül

  "Hep kelime ezberi ve gramer çalıştığım için yine de konuşamıyordum. Nereden baksanız 1000 kelime biliyorumdur ama konuşmaya dökemiyordum."

 • Çiğdem Zeytin

  "Bu programı bitirmiş her insan sadece bir dil öğrenmekle kalmıyor, bugüne kadar geliştirdiği inançları yıkabilmenin gücüyle başka bir insana dönüşüyor olmalı."

 • Mustafa Eroğlu

  Bir Başarı Hikâyesi Daha

 • Bülent Demirdamar

  Dokunduğu insanları sarsıyor, kendilerine güvenlerini kazandırıyor, yıllarca olmayacağına inandırıldıkları şeylerin nasıl olacağını önlerine seriyor.

 • Metin Yiğit

  Genelde bir şeye heves ettiğim zaman iyice araştırırım. Doğru kişiyi bulmak için uzun süre sorar, soruştururum. Semih Beye de bu araştırmalarım sonucunda ulaştım.

 • Menekşe Yungul

  "Çünkü o, öğrenmenin ve öğretmenin ruhunu çözmüş bir öğretmen."

 • Büşra Duman

  "İngilizce benim gözümde öteden beri çok zor bir şeydi. Hatta kimi zaman bu konuda psikolojik çöküntüler yaşıyordum. Ta ki Semih Hocamla İngilizce çalışmalarının yanında, Dil Koçu olarak psikolojik desteğini alıncaya kadar."

 • Uğur Çakmak

  "Semih Bey size İngilizce öğrenmenin püf noktasını göstermiyor. Sizin elinize bir maymuncuk veriyor ki bu maymuncukla siz hangi konuda ne başarmak istiyorsanız onun kapısını açabiliyorsunuz. Ben mesela başka bir programlama dili öğrenmek istiyordum. Bu isteğimin üstünden 6 ay geçmişti ve ben hâlâ aynı yerdeydim, sadece istiyordum. Semih Bey ile çalışmamızın 3. haftasında o "maymuncuğu" kullandım ve çok kısa sürede ilerlerdim."

 • Menekşe Yungul 2

 • Dilnur Seda Engin

  "Sizinle çalışmak çok keyifliydi gerçekten. Hayata bakış açımı değiştirdiniz. Nezaketiniz ve sabrınız için de ayrıca teşekkür ediyorum."

 • Tuğba Akbey İnan

  "Bu süreçte öğrenmem gereken konuların hatırlatıcısı ve anlatıcı olan, cümleleriyle, dildeki koçluk kısmının aslında ne kadar kıymetli olduğunu gösteren Semih Bey’e çok teşekkür ederim. Çok güzel geçen 100 gündü :)"

 • Sevim Hanım

  "İçinde dil öğrenmeye dair en ufak bir isteği olan herkese sizi tavsiye ediyorum. Çünkü bu ufacık isteği nasıl büyütüp büyük bir amaç haline getirdiğinizi bizzat yaşayarak gördüm. Bana dil öğrenme konusunda her zaman benden çok güvendiniz. Bu benim için çok değerliydi. Siz gerçekten iyi bir öğretmensiniz. Umarım başka bir dil yolculuğunda yollarımız tekrar kesişir."

 • Sami Terzi

  "Evet, karşımda bir süper kahraman yoktu. Ekranda sihirli değneğini sallamıyordu. Senelerce denediği, çoğu başarısızlıkla neticelenen metodlardan bahsediyor, ben yeterince vakit kaybettim, sizin de aynı yolu yürümenizi istemiyorum diyordu."

 • Ekin Kuzukıran

  "Sabahın erken saatlerinde bile büyük bir enerji ile telefonu açmanız bana her seferinde, sizinle çalışmanın ne kadar doğru bir tercih olduğunu hatırlattı."

 • Çok Teşekkür Ederim

  "Sizi sosyal medya aracılığıyla tanıdım. İyi ki tanımışım. Dil öğrenme korkusunu yendim."

 • Ayşegül Yılmaz Günay

  "Sesindeki o hiç eksilmeyen pozitif tını ile enerjim düşükken ya da moralim bozukken beni hep desteklemesi sayesinde çok daha rahat atlattım bu süreci. Hayat tecrübeleri, tanıştığı sayısız insandan öğrendikleri ve kendi muazzam pozitif kişiliğiyle de birleşince ortaya sizi sıfırdan hiç ummadığınız bir konuşma seviyesine ulaştıran biri çıkıyor ortaya."

 • Zeynep İlhan

  "Konuşmadaki özgüven sorunumu aşmamdaki desteğiniz için teşekkür ederim."

15 Yıl Boyunca Bir Türlü Isınamadığım İngilizce Nasıl Bir Anda Çok Yakın Arkadaşım Oldu?

Merhaba, ben Semih. Yabancı dillere ne zaman okul ve dil kursu mantığıyla yaklaştıysam hüsrana uğradım. Ne zaman kendi başıma öğrendiysem de dudak uçurtan sonuçlar aldım. Ne zaman birilerinin bana dil öğretmesini beklediysem kötü sonuç aldım. Ne zaman kendim öğrendiysem mucizeler yarattım.

“Yabancı Dilde Konuşurken Kendi Sesimden Nefret Ediyorum!!!”

Yabancı dilde konuşamamamızın önündeki en büyük engellerden biri konuştuğumuz zaman duyduğumuz sesi, yani kendi sesimizi beğenmememiz. Dil öğrenirken kendi sesimizi (en iyi ihtimalle başlarda, çoğu zaman ise hiçbir zaman) beğenmiyoruz. Ana dilimizde konuşurken hiç rahatsız olmadığımız bir şey olan ses tonumuz bile yabancı bir dilde konuşmaya çalışırken bizi rahatsız ediyor.

Herkesin Kolaylıkla Dil Öğrenmesini Sağlayan Yöntem: Leitner Sistemi

Yazar: Gizem Gökçe Ortak sorunumuzu baştan söyleyip kurtulalım: Öğrenmek çok zaman alıyor. Çözüm: Aralıklı çalışmak. Çalışma seanslarınızı aralıklara düzenlemeniz, öğrendiklerinizi daha iyi hatırlamanızı sağlar. Üstelik toplamda daha az zamanınızı alır.

Enes Akgül

"Hep kelime ezberi ve gramer çalıştığım için yine de konuşamıyordum. Nereden baksanız 1000 kelime biliyorumdur ama konuşmaya dökemiyordum."

İnsanların, Hakkımızda Ne Düşündüğünün Neden Hiçbir Önemi Olmadığına Dair Üç Kısa Hikâye

1) 2008 yılıydı. Almanya’da, büyük Suriyeli şâir Adel Karasholi’yle yollarımız kesişti. O, kalabalık bir salona, “Also sprach Abdulla (Böyle Buyurdu Abdullah)” kitabından şiirler okudu. Ben de obua çaldım.

Dil Öğrenmek Demek Dil Kası Yapmak Demek

Onca yıl uğraştınız. Okula, kursa gittiniz. Hâlâ neden dil öğrenemediniz, biliyor musunuz? Çünkü DİL KASI yapamadınız.

İnsanda Beni En Çok Şaşırtan Şey: Çözümü Bilirken Uygulamayıp Sorundan Yakınmak

Her gün, yaşadığım bir şeye yeni baştan şaşırsam da, insanın yaptığı anlamsız hareketlere artık bir şekilde anlam verebiliyorum. Her gün en az 5 yeni insanla tanışıp konuşan biri olarak bütün tutarsızlıklara (anlam verememe hakkımı her zaman saklı tutarak) artık bir şekilde anlam verebiliyorum. Ama bir şeye anlam veremiyorum.

Yapabilir Miyim?

Yirmi iki yaşındaydım. Beş yıldan beri Almanya’da konservatuvar okuyordum. Obua okuyordum. Okul çok zordu. Sürekli obua çalışıyorum. Onun yanında dersler, provalar, konserler, ekstralar…

NEDEN 100 GÜN?

Yazdığım yazılar, önerdiğim kitaplar etkili oluyordu. Her gün çok sayıda insandan teşekkür mektupları alıyordum.