Sevim Hanım

"İçinde dil öğrenmeye dair en ufak bir isteği olan herkese sizi tavsiye ediyorum. Çünkü bu ufacık isteği nasıl büyütüp büyük bir amaç haline getirdiğinizi bizzat yaşayarak gördüm. Bana dil öğrenme konusunda her zaman benden çok güvendiniz. Bu benim için çok değerliydi. Siz gerçekten iyi bir öğretmensiniz. Umarım başka bir dil yolculuğunda yollarımız tekrar kesişir."

Çok değerli öğrencim, öğretmen Sevim Hanım birlikte çalıştığımız sürede kelimenin tam anlamıyla çok etkileyici bir gelişme gösterdi. Benim de kendisinden çok şey öğrendiğim İngilizce yolculuğumuz sonunda yazdığı şu sözleri beni inanılmaz mutlu etti:

"Merhabalar Semih Bey,

Çok ihtiyacım olduğu bir anda İngilizceyle tanıştım ve ne kadar şanslıyım ki bu sizi tanımama vesile oldu. Kısa süre içinde; yıllarca kursa gitmiş, bir süre yurt dışında yaşamış kardeşimle İngilizce sohbet edebilme seviyesine ulaştım. Bu yüzden hem şaşkınım hem de çok mutluyum. Sayenizde az efor sarf ederek nasıl büyük bir sonuç alınabileceğini yaşayarak öğrendim. Her ne kadar tavsiyelerinizi yüzde yüz uygulayamamış olsam da hepsi aklımda ve ne kadar önemli olduklarının farkındayım. Bundan sonraki dil yolculuğumu bu tavsiyelerinizle sürdüreceğim.

Dil öğrenmenin dışında sizden hayata dair de çok şey öğrendim. Bunun için ayrıca teşekkür ediyorum size.

İçinde dil öğrenmeye dair en ufak bir isteği olan herkese sizi tavsiye ediyorum. Çünkü bu ufacık isteği nasıl büyütüp büyük bir amaç haline getirdiğinizi bizzat yaşayarak gördüm. Bana dil öğrenme konusunda her zaman benden çok güvendiniz. Bu benim için çok değerliydi. Siz gerçekten iyi bir öğretmensiniz. Umarım başka bir dil yolculuğunda yollarımız tekrar kesişir.

"Sizinle tanışma ve çalışma fırsatı yakalayan herkese ve size mutluluklar diliyorum..."

İnsanların Aklına İlk Gelen Kişi Olmak

Geçen hafta GAP gezisine çıkmış öğrencimle konuşurken, "Geziniz nasıl geçti?" dedim. "İyi," dedi. "Mardin'e gittik, Urfa'ya gittik. Sonra Göbekli Tepe'ye gittik." Göbekli Tepe deyince durdu ve sordu: "Göbekli Tepe'yi biliyor musunuz?"