Tuğba Akbey İnan

"Bu süreçte öğrenmem gereken konuların hatırlatıcısı ve anlatıcı olan, cümleleriyle, dildeki koçluk kısmının aslında ne kadar kıymetli olduğunu gösteren Semih Bey’e çok teşekkür ederim. Çok güzel geçen 100 gündü :)"

Çok değerli yazarımız Tuğba Akbey İnan Hanım ile bundan 100 gün önce İngilizce yolculuğuna çıktık. Çok öğretici bu süreç sonucunda Tuğba Hanım, takip etmenizi önerdiğim Instagram sayfasında şu sözleri paylaşmış:

"Bundan 100 gün evvel Dil Koçu Semih Uçar ile birlikte İngilizce öğrenme yolculuğuna çıktık. 

İlk ders dedi ki Semih Bey, “ Diller öğretilmez, ancak öğrenilir.” İngilizce ile ilişkim düşünüldüğünde benim için çok da gerçekçi değildi :) 

Zira çok uzun süredir beynimin yabancı dil bölümünün kapalı olduğuna inanıyordum. Elbette daha önce İngilizce öğrenmeye çalıştım ama arpa boyu yol alabildiğim söylenemez -ki zaten bu yüzden böyle bir yargıya varmıştım-.

Bu yüz gün boyunca İngilizcesiz geçirdiğim tek bir gün olmadı. Bu sebat ve düzen benim için gerçekten önemli. Üstelik bu yüz gün içinde, başıma silah dayanmadı :) Ben inanılmaz sevgi ve her geçen gün artan merakla çalıştım. Yüz gün sonra geldiğim noktada, başlangıç adına beni motive eden şeyi değiştirmiş olsam da, çalışma sürecini değiştirmeyeceğimi söyleyebilirim.

Bu yüz gün bana İngilizce öğrenmek dışında öğrenmenin kendisine olan yaklaşım konusunda çok şey öğretti ( ki bu çok kıymetli benim için). Öğrenme dediğimiz süreçte ben aslında en büyük engelin kendimiz olduğunu, emek vermeden sonucu istemenin kibir olduğunu ve her öğrenme sürecinin aslında bir yanının da irade temrini olduğunu öğrendim. Şimdilerde İngilizce kitaplar okuma telaşına düşmüş, sokakta ve dizilerde gördüğü cümlelerin artık kendisi için bir şey ifade ettiği biri olarak, bu yüz günü hiç bir şey öğrenmeden geçirebileceğimiz gerçeğini de hatırlatmak isterim :) Zaman geçiyor , sizin onu nasıl doldurmaya çalıştığınız mühim. Ben yüz gün önce , zihninin dil bölümü kapalı zannıyla ortalıkta dolaşan biriyken “ oo bunda iyice ilerleyeyim Arapça’da öğreneyim, başka dillerde” diyen birine dönüşmüşsem bunu herkes yapabilir :) O zaman gerçekten öğretilmediğini, öğrendiğinizi fark edersiniz.

Bu süreçte öğrenmem gereken konuların hatırlatıcısı ve anlatıcı olan, cümleleriyle, dildeki koçluk kısmının aslında ne kadar kıymetli olduğunu gösteren Semih Bey’e çok teşekkür ederim. Çok güzel geçen 100 gündü :) Durmak yok, öğrenmeye devam :)"

Zeynep İlhan

"Konuşmadaki özgüven sorunumu aşmamdaki desteğiniz için teşekkür ederim."

Ayşegül Yılmaz Günay

"Sesindeki o hiç eksilmeyen pozitif tını ile enerjim düşükken ya da moralim bozukken beni hep desteklemesi sayesinde çok daha rahat atlattım bu süreci. Hayat tecrübeleri, tanıştığı sayısız insandan öğrendikleri ve kendi muazzam pozitif kişiliğiyle de birleşince ortaya sizi sıfırdan hiç ummadığınız bir konuşma seviyesine ulaştıran biri çıkıyor ortaya."

Çok Teşekkür Ederim

"Sizi sosyal medya aracılığıyla tanıdım. İyi ki tanımışım. Dil öğrenme korkusunu yendim."

Ekin Kuzukıran

"Sabahın erken saatlerinde bile büyük bir enerji ile telefonu açmanız bana her seferinde, sizinle çalışmanın ne kadar doğru bir tercih olduğunu hatırlattı."

Sami Terzi

"Evet, karşımda bir süper kahraman yoktu. Ekranda sihirli değneğini sallamıyordu. Senelerce denediği, çoğu başarısızlıkla neticelenen metodlardan bahsediyor, ben yeterince vakit kaybettim, sizin de aynı yolu yürümenizi istemiyorum diyordu."

Dilnur Seda Engin

"Sizinle çalışmak çok keyifliydi gerçekten. Hayata bakış açımı değiştirdiniz. Nezaketiniz ve sabrınız için de ayrıca teşekkür ediyorum."

Uğur Çakmak

"Semih Bey size İngilizce öğrenmenin püf noktasını göstermiyor. Sizin elinize bir maymuncuk veriyor ki bu maymuncukla siz hangi konuda ne başarmak istiyorsanız onun kapısını açabiliyorsunuz. Ben mesela başka bir programlama dili öğrenmek istiyordum. Bu isteğimin üstünden 6 ay geçmişti ve ben hâlâ aynı yerdeydim, sadece istiyordum. Semih Bey ile çalışmamızın 3. haftasında o "maymuncuğu" kullandım ve çok kısa sürede ilerlerdim."

Büşra Duman

"İngilizce benim gözümde öteden beri çok zor bir şeydi. Hatta kimi zaman bu konuda psikolojik çöküntüler yaşıyordum. Ta ki Semih Hocamla İngilizce çalışmalarının yanında, Dil Koçu olarak psikolojik desteğini alıncaya kadar."

Menekşe Yungul

"Çünkü o, öğrenmenin ve öğretmenin ruhunu çözmüş bir öğretmen."

Metin Yiğit

Genelde bir şeye heves ettiğim zaman iyice araştırırım. Doğru kişiyi bulmak için uzun süre sorar, soruştururum. Semih Beye de bu araştırmalarım sonucunda ulaştım.

Bülent Demirdamar

Dokunduğu insanları sarsıyor, kendilerine güvenlerini kazandırıyor, yıllarca olmayacağına inandırıldıkları şeylerin nasıl olacağını önlerine seriyor.

Mustafa Eroğlu

Bir Başarı Hikâyesi Daha

Çiğdem Zeytin

"Bu programı bitirmiş her insan sadece bir dil öğrenmekle kalmıyor, bugüne kadar geliştirdiği inançları yıkabilmenin gücüyle başka bir insana dönüşüyor olmalı."

Ayşe Doğa Özdem

"Semih Uçar, size çalışma yöntemi öğretiyor, disiplinin nasıl kurulacağını öğretiyor, öğrenmeyi öğretiyor. Teşekkür ederim sevgili Semih Uçar hayatıma bu keyfi katmama verdiğiniz destek ve emek için."

Burcu Gündoğdu 2

"İyi ki kursa gitmemişim, Hocam ve iyi ki sizle Almanca öğrenmişim."

"Hocam merhaba."

"Hocam merhaba. Bugünkü sunum süper geçti, bilgi vermek istedim :) Teşekkürler dünkü çalışma için :)"

Zelal İpekeşen

"Sizle beraber dil öğrenmek çok keyifli ve kolay. Dil öğrenme konusundaki önyargılarımı yıkmama yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Umarım beraber başka diller de öğreniriz"

Serpil Karadoğan Özata

Şu An Başlangıç Üstü Seviyedeyseniz Siz de Benimle Sadece 10 Saat İçinde İngilizce Hemen Her Kitabı Okuyabilir Hale Gelebilirsiniz!