Uğur Çakmak

"Semih Bey size İngilizce öğrenmenin püf noktasını göstermiyor. Sizin elinize bir maymuncuk veriyor ki bu maymuncukla siz hangi konuda ne başarmak istiyorsanız onun kapısını açabiliyorsunuz. Ben mesela başka bir programlama dili öğrenmek istiyordum. Bu isteğimin üstünden 6 ay geçmişti ve ben hâlâ aynı yerdeydim, sadece istiyordum. Semih Bey ile çalışmamızın 3. haftasında o "maymuncuğu" kullandım ve çok kısa sürede ilerlerdim."

Merhabalar, Ben Uğur.


Programcı olduğum için neredeyse her gün İngilizce makaleler okumak zorundayım. Bu yüzden, okuma ve yazma becerim çok kötü değildi fakat dinleme ve konuşma becerim çok kötüydü.


Bu güne kadar sayısız yöntem denedim. Hatta yabancı bir hocayla skype üzerinden çalıştım. Faydası oldu elbet ama istediğim seviyeye gelemedim.


İngilizce’de istediğim seviyeye gelmek için her yolu denemiş, ama etkili bir sonuç alamamıştım. Bu nedenle artık hiç bir yönteme, kursa, özel derse inancım kalmamıştı.


Bir gün eşimin ısrarı ile Semih Bey'le tanıştım.


İlk dersimizi yaparken Semih Bey bana bir şey söyledi: "Uğur Bey," dedi, "ben size, sayısız insanın dil öğrendiği kendi öğrenme metodumu aktaracağım. Fakat temelde ben veya başka birisi size dil öğretemez. Siz öğreneceksiniz Unutmayın: Diller öğretilemez. Ancak öğrenilir."


Bu cümleyle beni yakalamıştı. Çünkü başarı ve motivasyon üzerine sayısız makale okumuştum. "6 adımda başarı", "The Secret" vs. gibi saçmalıkları çok iyi biliyordum. Zaten Semih Bey ile de bunlar üzerine de konuştuk. Sağ olsun, bana kendi yöntemini ve bu konudaki düşüncelerini anlattı.


İngilizce çalışırken bir şey beni daha başlarda çok mutlu etti ve doğru yolda olduğuma beni inandırdı. Bunu sizinle de paylaşmak istiyorum: Genelde İngilizce bir konuşma dinlerken yardımcı fiilleri duyamıyordum. Mesela I've veya I'll gibi. Bir gün dinleme çalışması yaparken normalde duymamın imkânsız olduğu bir yardımcı fiili (ki sanıyorum have idi) duydum ve inanılmaz mutlu oldum. Biliyorsunuz native speaker'lar yardımcı fiilleri çok hızlı söylerler ve kulağınız alışık değilse duyamazsınız. Kulağınızın alışması için de Semih Bey ne öneriyor ise onu yapın. Ya bunu niye böyle yapıyoruz ki, diye düşünmeyin, onun mutlaka bir nedeni vardır. Hatta Semih Bey'e sorun, çok kibar ve iyi bir insandır.


Aynı şekilde motivasyonunuzu kaybettiğinizde de ne yapmanız gerektiğini danışın. Youtube üzerindeki videolarını izleyin.


Semih Bey size İngilizce öğrenmenin püf noktasını göstermiyor. Sizin elinize bir maymuncuk veriyor ki bu maymuncukla siz hangi konuda ne başarmak istiyorsanız onun kapısını açabiliyorsunuz. Ben mesela başka bir programlama dili öğrenmek istiyordum. Bu isteğimin üstünden 6 ay geçmişti ve ben hâlâ aynı yerdeydim, sadece istiyordum. Semih Bey ile çalışmamızın 3. haftasında o "maymuncuğu" kullandım ve çok kısa sürede ilerledim.


İngilizce konuşurken takılırdım, artık takılmıyor, çok daha rahat konuşabiliyorum. Kendisine buradan da teşekkür ederim.


Teşekkürler Semih, iyi ki yollarımız kesişmiş.


Uğur Çakmak - Android Geliştirici


Zeynep İlhan

"Konuşmadaki özgüven sorunumu aşmamdaki desteğiniz için teşekkür ederim."

Ayşegül Yılmaz Günay

"Sesindeki o hiç eksilmeyen pozitif tını ile enerjim düşükken ya da moralim bozukken beni hep desteklemesi sayesinde çok daha rahat atlattım bu süreci. Hayat tecrübeleri, tanıştığı sayısız insandan öğrendikleri ve kendi muazzam pozitif kişiliğiyle de birleşince ortaya sizi sıfırdan hiç ummadığınız bir konuşma seviyesine ulaştıran biri çıkıyor ortaya."

Çok Teşekkür Ederim

"Sizi sosyal medya aracılığıyla tanıdım. İyi ki tanımışım. Dil öğrenme korkusunu yendim."

Ekin Kuzukıran

"Sabahın erken saatlerinde bile büyük bir enerji ile telefonu açmanız bana her seferinde, sizinle çalışmanın ne kadar doğru bir tercih olduğunu hatırlattı."

Sami Terzi

"Evet, karşımda bir süper kahraman yoktu. Ekranda sihirli değneğini sallamıyordu. Senelerce denediği, çoğu başarısızlıkla neticelenen metodlardan bahsediyor, ben yeterince vakit kaybettim, sizin de aynı yolu yürümenizi istemiyorum diyordu."

Tuğba Akbey İnan

"Bu süreçte öğrenmem gereken konuların hatırlatıcısı ve anlatıcı olan, cümleleriyle, dildeki koçluk kısmının aslında ne kadar kıymetli olduğunu gösteren Semih Bey’e çok teşekkür ederim. Çok güzel geçen 100 gündü :)"

Dilnur Seda Engin

"Sizinle çalışmak çok keyifliydi gerçekten. Hayata bakış açımı değiştirdiniz. Nezaketiniz ve sabrınız için de ayrıca teşekkür ediyorum."

Büşra Duman

"İngilizce benim gözümde öteden beri çok zor bir şeydi. Hatta kimi zaman bu konuda psikolojik çöküntüler yaşıyordum. Ta ki Semih Hocamla İngilizce çalışmalarının yanında, Dil Koçu olarak psikolojik desteğini alıncaya kadar."

Menekşe Yungul

"Çünkü o, öğrenmenin ve öğretmenin ruhunu çözmüş bir öğretmen."

Metin Yiğit

Genelde bir şeye heves ettiğim zaman iyice araştırırım. Doğru kişiyi bulmak için uzun süre sorar, soruştururum. Semih Beye de bu araştırmalarım sonucunda ulaştım.

Bülent Demirdamar

Dokunduğu insanları sarsıyor, kendilerine güvenlerini kazandırıyor, yıllarca olmayacağına inandırıldıkları şeylerin nasıl olacağını önlerine seriyor.

Mustafa Eroğlu

Bir Başarı Hikâyesi Daha

Çiğdem Zeytin

"Bu programı bitirmiş her insan sadece bir dil öğrenmekle kalmıyor, bugüne kadar geliştirdiği inançları yıkabilmenin gücüyle başka bir insana dönüşüyor olmalı."

Ayşe Doğa Özdem

"Semih Uçar, size çalışma yöntemi öğretiyor, disiplinin nasıl kurulacağını öğretiyor, öğrenmeyi öğretiyor. Teşekkür ederim sevgili Semih Uçar hayatıma bu keyfi katmama verdiğiniz destek ve emek için."

Burcu Gündoğdu 2

"İyi ki kursa gitmemişim, Hocam ve iyi ki sizle Almanca öğrenmişim."

"Hocam merhaba."

"Hocam merhaba. Bugünkü sunum süper geçti, bilgi vermek istedim :) Teşekkürler dünkü çalışma için :)"

Zelal İpekeşen

"Sizle beraber dil öğrenmek çok keyifli ve kolay. Dil öğrenme konusundaki önyargılarımı yıkmama yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Umarım beraber başka diller de öğreniriz"

Serpil Karadoğan Özata

Şu An Başlangıç Üstü Seviyedeyseniz Siz de Benimle Sadece 10 Saat İçinde İngilizce Hemen Her Kitabı Okuyabilir Hale Gelebilirsiniz!