Bizimle 100 GÜNDE Farsça Öğrenmeye Var mısın?

100 GÜNDE BİR DİL ÖĞREN’in yaratıcısı SEMİH UÇAR ile Türkiye’nin en büyük Farsça birikimini yaratan Baran Zeylan (YouTube ve Facebook’ta: “Farsça Öğren”) güçlerini birleştirdi.

100 GÜNDE BİR DİL ÖĞREN’in alt programı 100 GÜNDE FARSÇA, “Farsça öğrenmemeniz imkânsız hale gelecek,” sloganıyla yola çıkmıştı.

Gerçekten de öyle oldu. Çok farklı yaş ve hayat birikimine sahip birçok insan 100 GÜNDE FARSÇA ile çok kısa süre içinde çok hızlı bir gelişme kaydedip ciddi derecede Farsça öğrendi.

100 GÜNDE FARSÇA şimdi Baran Zeylan’ın, 100 GÜN programına adapte, çok etkili ÖZEL DERSLERİYLE birleşti.

100 GÜNDE BİR DİL ÖĞREN kapsamında ister görüntülü, ister sesli olarak yapacağınız derslerle Farsça yolculuğunuzda aklınızda hiçbir soru kalmayacak, bu güzel dilde günden güne daha çok derinleşeceksiniz.

Yani hem Farsçayı kısa süre içinde çok yüksek düzeyde öğrenmenizi sağlayacak Semih Uçar gibi bir dil koçunuz olacak hem de Türkiye’de Farsça öğrenen herkesin mutlaka faydalandığı Farsça Öğren sayfasının yaratıcısı Baran Zeylan gibi bir öğretmeniniz, rehberiniz olacak.

Fakat güçlerimizi birleştirebilmemiz için parasal anlamda büyük fedakârlıklar yapmamız gerekiyordu. Baran Hoca da ben de normalde aldığımız ücretlerde büyük indirime gittik ve sanki birimiz çalışacakmış gibi sembolik bir ücret belirledik.

Bizim için, Türkiye’deki diğer bütün özel dersler ve kurslardan DAHA ETKİLİ ama hepsinden de UYGUN FİYATLI bir program oluşturmak çok önemliydi.

Biz de bunu yaptık ve sembolik bir ücrette karar kıldık.

Yani İKİ REHBERİNİZ olacak ama sadece, son derece uygun fiyatlı 10 özel ders ücreti vereceksiniz.

Ayrıntılı bilgi almak ve/veya 100 GÜNDE FARSÇAYA başlamak için aşağıdaki adrese boş bir e-mail göndermeniz yeterli:
semihucaryazar@gmail.com

100 GÜNDE DİL ÖĞREN NEDİR: http://100gundedilogren.com/

FARSÇA ÖĞREN YOUTUBE KANALI:
https://www.youtube.com/channel/UC9hKyDQywmhDqKYuuHbUCRA

SEMİH UÇAR'IN 100 KİTAPLIK BÜYÜK KİTAP ÖNERİ LİSTESİ

Bu listede sizinle, hayatımı değiştiren 100 (+3) kitabı paylaşıyorum.

İtalyanca Öğrenirken Yararlandığım Siteler

Merhabalar, Semih Uçar ben. Benim Dil Koçluğumda İtalyanca öğrenen Gizem Gökçe, aynı zamanda, benim her fırsatta yabancı diller üzerine yazmaya teşvik ettiğim bir dilbilimci. Rusça kitap çevirmeni Gizem, İtalyanca yolculuğunda bana ilk günden itibaren hiç kuşkuya düşmeden güvendi.

İtalyanca Öğrenirken Yararlandığım Youtube Kanalları

Gizem Gökçe, İtalyanca Öğrenirken Yararlandığım Siteler başlıklı yazısında, 100 GÜNDE BİR DİL ÖĞREN kapsamında çıktığı İtalyanca yolculuğunda yararlandığı internet sitelerini kısa ve öz açıklamalarla sıralamıştı.

Niye Dil Öğreniyorum, Biliyor Musunuz?

Niye bu kadar şey yapıyorum, biliyor musunuz? Çünkü hayatın geçiciliğine katlanamıyorum. Hayatın geçiciliğine katlanamıyorum. Ama katlanmam, bunu bir şekilde kabullenmem gerektiğini de biliyorum.

100 Günde Öğrenmeye Dair Öğrendiklerim

Yazar: Gizem Gökçe Ben çevirmenim. Sürekli kendimi geliştirmem, öğrenmem gerekiyor ve bu konuda doyumsuzum. Her gün, hiç bilmediğim bir konu üzerine çalışma yapıyorum.

Dil Öğrenirken Bana Neden İhtiyacınız Var?

Abraham Lincoln’ün çok meşhur sözüdür: “Bana bir ağacı kesip devirmem için 6 saat verin. Bunun ilk 4 saatini baltayı bilemeye harcarım.”

Bütün Hayatım, Ne Kadar Zekisin, Ne Kadar Yeteneklisin, Diyenlerle Savaşmakla Geçti.

Bütün hayatım, ne kadar zekisin, ne kadar yeteneklisin, diyenlerle savaşmakla geçti. Herkes, yaptığım her şeyin ardındaki esrarı benden daha iyi biliyordu. İlkokulda farklı disiplinlerde birçok yarışmada birinci oldum veya derece yaptım. Herkes, ne kadar zeki, ne kadar yetenekli, dedi.

YDS’ye Hazırlananlara Tavsiyeler

Yazar: Ali Hasar YDS’de yüksek skor alan arkadaşlarımızın bunlara ihtiyacı olmayabilir, ancak ben daha çok dilim döndüğünce YDS’de 70 ya da 80 barajını geçmek isteyenlere yönelik bir harita ortaya koymak istiyorum. Bu sebeple, öncelikle YDS’de bilirkişi olmadığımı bilmenizi, bu yazının yararlı olmasını dilerim. YDS’ye karşı nasıl bir tavırla hareket edebiliriz?

Gramer Kitaplarıyla Neden Dil Öğrenilemediği Üzerine

Yabancı dil öğrenirken gramer kitaplarıyla ilerlemenin neden gereksiz ve neden zararlı olduğunu şu videomda açıklamıştım:

“Ama sonra aklıma bir şey geldi: Ben hiç Salinger okumamıştım ki!”

Bir gün kitapçıda öylesine kitapları karıştırıyordum. Elime, daha önce adını hiç duymadığım bir yazarın kitabı geçti. İlk sayfasını şöyle bir gözden geçirdim. “Aa,” dedim okurken, “üslûbu ne kadar da Salinger’e benziyor.”

“Bir işi nasıl yapıyorsan diğer her şeyi de öyle yaparsın.”

Çok sevdiğim bir sözdür: “Bir işi nasıl yapıyorsan diğer her şeyi de öyle yaparsın.” Gerçekten de öyle.

Rusça Öğrenirken Yararlanabileceğiniz Youtube Kanalları

Yazar: Gizem Gökçe Easy Languages: Easy Languages pek çok dilde eğitim verilen bir kanal. Rusça videolar genellikle St. Petersburg sokaklarında yapılan röportajları üzerinden ilerliyor.

Dil Öğrenmeyi Yüzde Yüz Başarmanın Sırrı

Hayatta her işte olduğu gibi, dil öğrenme işinin de en önemli sırrı sebat etmek. Bu işin en önemli sırrı dil öğrenmeyi bırakmamak. Ne olursa olsun dil öğrenmekten uzaklaşmamak.

100 GÜN’cülerden Mektup Var!

“Merhabalar Semih, 100 gün programıyla ilgili detayları okudum. Linkteki diğer yazılarını da zaten daha önce okumuştum. Öncelikle neden İtalyanca öğrenmek istediğimi açıklamak istiyorum:

“Ameliyattan sonra tek kelime Almanca konuşamıyordum.”

“Merhaba Semih, hikâyem birazcık karışık ama kısaca anlatmaya çalışacağım. 98 yılından beri Münih’te yaşıyorum. Bu süre içerisinde Almanca seviyem iş hayatında ve günlük hayatta kurtarır seviyede idi.

"Semih, Yardım Et!"

Bir süredir dil koçluğunu yaptığım bir Hanımla yazışmalarımızı paylaşıyorum. Bu yazışmalar çok önemli. Çünkü:

Kendimize Dair En Yanlış Teşhis: "Bir Türlü Odaklanamıyorum!"

Odaklanıp odaklanamama meselesine hep mikro düzeyde bakıldığını görüyorum. "Şunu şunu yapmak istiyorum ama bir türlü kafamı veremiyorum, bir türlü odaklanamıyorum," diyorlar.

Konuşmak da İstiyor muyum?

Dil öğrenmek istiyorsanız kendinize önce şu soruyu sormanız gerek:

Dil Öğrenmek İsteyenin En Büyük Düşmanı Kalemle Kâğıttır

Artık dil öğrenirken yanıma kalem kâğıt almıyorum. Yanıma kalem kâğıt almıyorum, çünkü önemli gördüğüm bir bilgiyi bir yere yazarak kendimi kandırdığımı fark ettim.

Benimle Dil Öğrenenler Neden Diğerlerinden Öne Geçtiler?

benimle birlikte dil öğrenmiş sayısız kişinin, başka şekillerde dil öğrenmeye çalışan insanlara göre ne gibi avantajları oldu? Neden öne geçtiler?