Serpil Karadoğan Özata

Şu An Başlangıç Üstü Seviyedeyseniz Siz de Benimle Sadece 10 Saat İçinde İngilizce Hemen Her Kitabı Okuyabilir Hale Gelebilirsiniz!

Size öğrencilerimden Serpil Hanım'ı tanıtmak istiyorum. (Facebook adresi: https://www.facebook.com/serpil.karadoganozata?ref=br_rs)

Serpil Hanım kelimenin tam anlamıyla müthiş bir insan olmasının yanında kendine dair hayallerini de hiçbir zaman kaybetmemiş biri. İki çocuğu var, çok yoğun bir işi var ama buna rağmen, yabancı dili İngilizcesini geliştirmek istediği için bana ulaştı.

Serpil Hanım'a İngilizce öğrenmek isteyenlere sunduğum aşağıdaki 4 programı ilettim. 4. programla ilerlemeye karar verdi: 

http://semihucar.net/s_yazi/icerik_goster_v01.aspx?haber_id=4

Bu programda 5 günde bir, insanları kısa sürede konuşturma konusunda uzman biri olarak benim yönlendirmelerim doğrultusunda çok yoğun bir konuşma pratiği yapıyoruz. 

5 günde bir de metin çözümleme dersleri yapıyoruz.

Bu sayede, süreç sonunda okuma, işitme ve konuşma alanlarında çok ciddi bir sıçrama gerçekleştiriyoruz. Sayısız kişiye bu gelişimi yaşattım, buna dayanarak söylüyorum.

Serpil Hanım'ın İngilizcesi, yaklaşık 20 yıl önce ortaokulda, lisede gördüğü İngilizceden ibaretti. Yani başlangıcın biraz üstü bir seviyedeydi. Şimdiye kadar da hiç İngilizce kitap okumamıştı.

Fakat sadece 10 ders içinde benim KISA SÜREDE ÜST DÜZEYDE DİL ÖĞRENME zihniyetimi o kadar iyi kavradı ki sadece 10 saat sonra, kendisine ilettiğim ciddi bir kitabı hiç yanlışsız ve hemen hemen mükemmel bir telaffuzla okur hale geldi. 

Sadece 10 saat içinde! 

(10 saat, bir dil kursunda bir iki haftada gördüğünüz ders miktarıdır. Kurslarda, başlangıcın biraz üstü seviyedeki birinin bir iki haftada hangi seviyeye geldiği sorusunun cevabını size bırakıyorum.)

Ki bu sürede, işlerinin yoğunluğu nedeniyle kendisiyle paylaştığım çalışmaları tam istediği gibi yapamadı. Çalışmamız büyük oranda derste yaptıklarımızdan ibaretti.

Buna rağmen, sadece 10 saat içinde okumada orta üstü bir seviyeye ulaştı. 

Artık ne bana ne de bir başkasına ihtiyacı var. Okuduğu metinlerin seviyesini arttıra arttıra bir gün, okuduğu her şeyi rahatlıkla anlar hale gelecek.

Tabii, kendisiyle çalışmamız 10 dersle bitmedi. 

4. programda benden en az 10 özel ders alıyorsunuz. Fakat buna paralel olarak da 100 GÜN boyunca, her 5 günde bir benim yönlendirmelerim doğrultusunda KONUŞMA PRATİĞİ yapıyoruz. Yani benimle tam 20 defa konuşma pratiği yapıyor, her pratiğimiz öncesinde de benim yöntemlerimle çalışıyorsunuz. 

Şimdi Serpil Hanım'la, okumaya odaklandığımız sürenin ardından konuşma becerisinin üzerine gideceğiz ve KISA SÜRE İÇİNDE AKICI ŞEKİLDE KONUŞUR hale gelmesini sağlayacağız.

Serpil Hanım'ın İngilizceyi kazanmasına aracılık ettiğim için inanılmaz mutluyum ve bu anlamlı başarı hikâyesini ömür boyu gülümseyerek hatırlayacağım.

Zeynep İlhan

"Konuşmadaki özgüven sorunumu aşmamdaki desteğiniz için teşekkür ederim."

Ayşegül Yılmaz Günay

"Sesindeki o hiç eksilmeyen pozitif tını ile enerjim düşükken ya da moralim bozukken beni hep desteklemesi sayesinde çok daha rahat atlattım bu süreci. Hayat tecrübeleri, tanıştığı sayısız insandan öğrendikleri ve kendi muazzam pozitif kişiliğiyle de birleşince ortaya sizi sıfırdan hiç ummadığınız bir konuşma seviyesine ulaştıran biri çıkıyor ortaya."

Çok Teşekkür Ederim

"Sizi sosyal medya aracılığıyla tanıdım. İyi ki tanımışım. Dil öğrenme korkusunu yendim."

Ekin Kuzukıran

"Sabahın erken saatlerinde bile büyük bir enerji ile telefonu açmanız bana her seferinde, sizinle çalışmanın ne kadar doğru bir tercih olduğunu hatırlattı."

Sami Terzi

"Evet, karşımda bir süper kahraman yoktu. Ekranda sihirli değneğini sallamıyordu. Senelerce denediği, çoğu başarısızlıkla neticelenen metodlardan bahsediyor, ben yeterince vakit kaybettim, sizin de aynı yolu yürümenizi istemiyorum diyordu."

Tuğba Akbey İnan

"Bu süreçte öğrenmem gereken konuların hatırlatıcısı ve anlatıcı olan, cümleleriyle, dildeki koçluk kısmının aslında ne kadar kıymetli olduğunu gösteren Semih Bey’e çok teşekkür ederim. Çok güzel geçen 100 gündü :)"

Dilnur Seda Engin

"Sizinle çalışmak çok keyifliydi gerçekten. Hayata bakış açımı değiştirdiniz. Nezaketiniz ve sabrınız için de ayrıca teşekkür ediyorum."

Uğur Çakmak

"Semih Bey size İngilizce öğrenmenin püf noktasını göstermiyor. Sizin elinize bir maymuncuk veriyor ki bu maymuncukla siz hangi konuda ne başarmak istiyorsanız onun kapısını açabiliyorsunuz. Ben mesela başka bir programlama dili öğrenmek istiyordum. Bu isteğimin üstünden 6 ay geçmişti ve ben hâlâ aynı yerdeydim, sadece istiyordum. Semih Bey ile çalışmamızın 3. haftasında o "maymuncuğu" kullandım ve çok kısa sürede ilerlerdim."

Büşra Duman

"İngilizce benim gözümde öteden beri çok zor bir şeydi. Hatta kimi zaman bu konuda psikolojik çöküntüler yaşıyordum. Ta ki Semih Hocamla İngilizce çalışmalarının yanında, Dil Koçu olarak psikolojik desteğini alıncaya kadar."

Menekşe Yungul

"Çünkü o, öğrenmenin ve öğretmenin ruhunu çözmüş bir öğretmen."

Metin Yiğit

Genelde bir şeye heves ettiğim zaman iyice araştırırım. Doğru kişiyi bulmak için uzun süre sorar, soruştururum. Semih Beye de bu araştırmalarım sonucunda ulaştım.

Bülent Demirdamar

Dokunduğu insanları sarsıyor, kendilerine güvenlerini kazandırıyor, yıllarca olmayacağına inandırıldıkları şeylerin nasıl olacağını önlerine seriyor.

Mustafa Eroğlu

Bir Başarı Hikâyesi Daha

Çiğdem Zeytin

"Bu programı bitirmiş her insan sadece bir dil öğrenmekle kalmıyor, bugüne kadar geliştirdiği inançları yıkabilmenin gücüyle başka bir insana dönüşüyor olmalı."

Ayşe Doğa Özdem

"Semih Uçar, size çalışma yöntemi öğretiyor, disiplinin nasıl kurulacağını öğretiyor, öğrenmeyi öğretiyor. Teşekkür ederim sevgili Semih Uçar hayatıma bu keyfi katmama verdiğiniz destek ve emek için."

Burcu Gündoğdu 2

"İyi ki kursa gitmemişim, Hocam ve iyi ki sizle Almanca öğrenmişim."

"Hocam merhaba."

"Hocam merhaba. Bugünkü sunum süper geçti, bilgi vermek istedim :) Teşekkürler dünkü çalışma için :)"

Zelal İpekeşen

"Sizle beraber dil öğrenmek çok keyifli ve kolay. Dil öğrenme konusundaki önyargılarımı yıkmama yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Umarım beraber başka diller de öğreniriz"