Emine Bağcı

100 GÜNCÜ Emine Bağcı Hanım diyor ki: “Sevgili Semih Uçar’la 100 GÜNDE BİR DİL ÖĞREN kapsamında Fransızca öğrenmeye başladım ve bununla birlikte aralarına dahil olduğum çok güzel bir 100 GÜN’cü ekip var. Hem dil öğreniyor hem de tecrübelerimiz aktarıyoruz birbirimize.

Emine Bağcı
Güçlerimizi dil öğrenmek için birleştiriyor, birbirimizle okuduğumuz, dinlediğimiz şeyleri paylaşıyoruz.
Bunun sonucunda elbette bir insanın çok çok uzun zaman harcayarak toplayabileceği bir bilgi  birikimi, bir havuz oluşuyor. Çünkü Farsça öğrenen de var aramızda, İngilizce, İtalyanca, Fransızca öğrenen de.Ben 100 GÜN’lük bu çalışmada henüz 15. GÜNÜMDEYİM. Yine de zaman nasıl bu kadar hızlı geçti anlamadım bile. İnsan sevdiği bir işi yaparken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor.
İlk günümden itibaren Semih Uçar’ın yollamış olduğu mektuplardan (ki bu mektuplarda dil öğrenmek için ihtiyacınız olan yöntemleri size sunuyor) yola çıkarak bir yol haritası çizdim ve kendimi bu inanılmaz yolculuğun bir parçası olarak buldum.
Şu an kendimi tanıtabilecek, sorulan temel sorulara cevap verebilecek bir Fransızcaya sahibim. Bir yandan da kelimeler, cümleler ezberlemeye devam ediyor, dinleme çalışmaları yapıyorum.
Hem dil öğreniyor hem de öğretiyorum. Ve çok yoğun bir çalışma programım olması sebebiyle bu sürede ancak bu kadar ilerleyebildim.
‘Ancak’ dediğime bakmayın. Bu, yıllarını dil kurslarında harcamış insanlarla kıyaslayınca çok büyük bir başarı. İnanıyorum ki 100 günlük dil yolculuğumu tamamladığımda hatırı sayılır bir Fransızca bilgisine sahip olacağım.Ve bir haber daha: Muhtemelen hemen ardından da Farsçaya başlayacağım.
Ve böylelikle 25 yaşımda 4 dil biliyor olacağım. Biraz daha zorlarsam bu sayı aynı yıl içinde 5’e çıkacaktır.
Bunu neden mi yapıyorum..
-Aslında cevabı çok basit: Mutlu oluyorum.
-Kayda değer bir iş yapmaktan, bu amaç doğrultusunda hareket eden insanlarla birlikte olmaktan müthiş zevk duyuyorum.
-Tanıdığım her dil yolcusundan bir şey öğreniyorum.
-En iyi yatırım insanın kendine yaptığı yatırımdır. Ben de, işte, tam olarak bunu yapıyorum.
Bunlar 100 GÜNDE BİR DİL ÖĞREN‘in bana kattığı güzel şeylerden sadece birkaçı.
Bana sundukları için Sevgili Semih Uçar’a ve bu yolda paylaşımlarını esirgemeyen mükemmel enerjili 100 Güncü’lere minnettarım.”

Zeynep İlhan

"Konuşmadaki özgüven sorunumu aşmamdaki desteğiniz için teşekkür ederim."

Ayşegül Yılmaz Günay

"Sesindeki o hiç eksilmeyen pozitif tını ile enerjim düşükken ya da moralim bozukken beni hep desteklemesi sayesinde çok daha rahat atlattım bu süreci. Hayat tecrübeleri, tanıştığı sayısız insandan öğrendikleri ve kendi muazzam pozitif kişiliğiyle de birleşince ortaya sizi sıfırdan hiç ummadığınız bir konuşma seviyesine ulaştıran biri çıkıyor ortaya."

Çok Teşekkür Ederim

"Sizi sosyal medya aracılığıyla tanıdım. İyi ki tanımışım. Dil öğrenme korkusunu yendim."

Ekin Kuzukıran

"Sabahın erken saatlerinde bile büyük bir enerji ile telefonu açmanız bana her seferinde, sizinle çalışmanın ne kadar doğru bir tercih olduğunu hatırlattı."

Sami Terzi

"Evet, karşımda bir süper kahraman yoktu. Ekranda sihirli değneğini sallamıyordu. Senelerce denediği, çoğu başarısızlıkla neticelenen metodlardan bahsediyor, ben yeterince vakit kaybettim, sizin de aynı yolu yürümenizi istemiyorum diyordu."

Tuğba Akbey İnan

"Bu süreçte öğrenmem gereken konuların hatırlatıcısı ve anlatıcı olan, cümleleriyle, dildeki koçluk kısmının aslında ne kadar kıymetli olduğunu gösteren Semih Bey’e çok teşekkür ederim. Çok güzel geçen 100 gündü :)"

Dilnur Seda Engin

"Sizinle çalışmak çok keyifliydi gerçekten. Hayata bakış açımı değiştirdiniz. Nezaketiniz ve sabrınız için de ayrıca teşekkür ediyorum."

Uğur Çakmak

"Semih Bey size İngilizce öğrenmenin püf noktasını göstermiyor. Sizin elinize bir maymuncuk veriyor ki bu maymuncukla siz hangi konuda ne başarmak istiyorsanız onun kapısını açabiliyorsunuz. Ben mesela başka bir programlama dili öğrenmek istiyordum. Bu isteğimin üstünden 6 ay geçmişti ve ben hâlâ aynı yerdeydim, sadece istiyordum. Semih Bey ile çalışmamızın 3. haftasında o "maymuncuğu" kullandım ve çok kısa sürede ilerlerdim."

Büşra Duman

"İngilizce benim gözümde öteden beri çok zor bir şeydi. Hatta kimi zaman bu konuda psikolojik çöküntüler yaşıyordum. Ta ki Semih Hocamla İngilizce çalışmalarının yanında, Dil Koçu olarak psikolojik desteğini alıncaya kadar."

Menekşe Yungul

"Çünkü o, öğrenmenin ve öğretmenin ruhunu çözmüş bir öğretmen."

Metin Yiğit

Genelde bir şeye heves ettiğim zaman iyice araştırırım. Doğru kişiyi bulmak için uzun süre sorar, soruştururum. Semih Beye de bu araştırmalarım sonucunda ulaştım.

Bülent Demirdamar

Dokunduğu insanları sarsıyor, kendilerine güvenlerini kazandırıyor, yıllarca olmayacağına inandırıldıkları şeylerin nasıl olacağını önlerine seriyor.

Mustafa Eroğlu

Bir Başarı Hikâyesi Daha

Çiğdem Zeytin

"Bu programı bitirmiş her insan sadece bir dil öğrenmekle kalmıyor, bugüne kadar geliştirdiği inançları yıkabilmenin gücüyle başka bir insana dönüşüyor olmalı."

Ayşe Doğa Özdem

"Semih Uçar, size çalışma yöntemi öğretiyor, disiplinin nasıl kurulacağını öğretiyor, öğrenmeyi öğretiyor. Teşekkür ederim sevgili Semih Uçar hayatıma bu keyfi katmama verdiğiniz destek ve emek için."

Burcu Gündoğdu 2

"İyi ki kursa gitmemişim, Hocam ve iyi ki sizle Almanca öğrenmişim."

"Hocam merhaba."

"Hocam merhaba. Bugünkü sunum süper geçti, bilgi vermek istedim :) Teşekkürler dünkü çalışma için :)"

Zelal İpekeşen

"Sizle beraber dil öğrenmek çok keyifli ve kolay. Dil öğrenme konusundaki önyargılarımı yıkmama yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Umarım beraber başka diller de öğreniriz"